GIA sertifikatai
Nustatant deimanto vertę, vienu svarbiausių dokumentų laikomas GIA sertifikatas. Jį po kruopštaus deimanto tyrimo pateikia Amerikos gemologijos institutas (GIA). Kiekvienas deimantas yra unikalus, todėl šiame dokumente būna nurodytas kiekvienas atskiras įbrėžimas, intarpas ir identifikatorius, būdingas tik jūsų deimantui.
Vertindami deimantus, diplomuoti GIA gemologai kiekvieną akmenį apžiūri standartiniu 10 galingumo mikroskopu. Taip nustato unikalias jo savybes, įskaitant karatų svorį, spalvą, skaidrumą, šlifavimą ir kt.
GIA deimanto įvertinimo sertifikate pateikiama informacija:
- Unikalus GIA sertifikato numeris, suteikiamas kiekvienam įvertintam deimantui.
- Forma ir šlifavimas. Šlifavimą apibūdina skirtingų deimanto briaunų kampai ir proporcijos viena kitos atžvilgiu. Kiekvienos briaunos kampų proporcijos turi įtakos tam, kaip deimantas atspindi šviesą.
- Išmatavimai: deimanto ilgis, plotis ir gylis, matuojami milimetrais.
- Deimanto svoris karatais.
- Spalvos klasė.
- Skaidrumo klasė, apibrėžiama pagal tai, ar deimanto viduje yra intarpų. Kai gemologai, remdamiesi GIA skaidrumo skale, įvertina deimanto skaidrumą, svarbu intarpų dydis, tipas, skaičius ir padėtis.
- Poliravimas. Vertindamas deimanto poliravimą, gemologas ieškos bet kokių įbrėžimų požymių.
- Simetrija. Ji turi įtakos bendram deimanto grožiui ir išvaizdai bei lemia, kaip šviesa atsispindi ir lūžta brangakmenyje.
- Fluorescencija – UV spindulių poveikis deimantui. Deimantai, kurių fluorescencija silpna arba vidutinė, gali atrodyti šiek tiek drumsti. Brangakmeniai, neturintys jos požymių, laikomi vertingesniais.
- Proporcijos – itin tikslus ir preciziškas grafinis deimanto išmatavimų atvaizdavimas. Proporcijos parodo, kaip deimantas atspindi šviesą.
- Skaidrumo charakteristikos. Tai visų deimante pastebėtų intarpų schema arba žemėlapis.
Rinkdami deimantus laikomės visų GIA deimantų vertinimo praktikos standartų. Todėl kiekvienas ras jam skirtą, kuriuo džiaugsis metų metus.